MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Podwójne święto w Siemoni

W sobotę, 10 czerwca dla Siemoni był ważnym oraz uroczystym dniem. Sołectwo świętowało dwie uroczystości, mianowicie w tym roku obchodzą jubileusz 100-lecia OSP, a także kolejną edycję Siemoniady.

Z samego rana miała miejsce wyjątkowa uroczystość 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemoni. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem na czele z orkiestrą dętą OSP z Twardowic na msze św. w intencji strażaków na Placu Uroczystości. Po mszy miała miejsce dalsza część obchodów jubileuszu. Wszystkich gości i uczestników powitał Prezes Mieczysław Błoński. Wśród witanych gości był Wójt Gminy Bobrowniki i jednocześnie Prezes Zarządu Gminnego OSP druh Arkadiusz Ziemba; Zastępca Wójta Gminy Bobrowniki, a także Sekretarz Zarządu Gminnego OSP druhna Małgorzata Bednarek. Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP  Zdzisław Banaś; Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, Kapitan Arkadiusz Spera; Komendant Gminny ZOSP Rafał Kocot.  Delegacje zaprzyjaźnionych OSP wraz z pocztami sztandarowymi, Przedstawiciele Orkiestry dętej z OSP z Twardowic, Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich. Po przedstawieniu historii powstania jednostki i przebiegu działalności na przestrzeni 100-lecia, nastąpiło podniesienie flagi państwowej przez poczet flagowy, w który w skład wchodził Dominika Sznura,  Marzena Dyszy oraz Wojciech Sznura.

Na strażaków ochotników posypał się grad odznaczeń. Najwyższym odznaczeniem tego dnia było uhonorowanie sztandaru przez  ZOSP RP Złotą Odznaką, a także wręczenie Złotej Odznaki za zasługi województwa śląskiego, którą na ręce Prezesa wręczył Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Tomasz Bednarek. Uchwałą Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP uhonorowani zostali również wieloletni ochotnicy, działacze oraz sponsorzy.

Do strażaków przemówili zaproszeni goście, składając najserdeczniejsze życzenia oraz gratulacje z okazji 100-lecia nieprzerwanej działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemoni. Na tym zakończyła się oficjalna część uroczystości. Delegacje, goście honorowi udali się do szkoły gdzie czekał na nich poczęstunek. Późnym po południem kontynuacja obchodu jubileuszu odbyła się na terenie boiska szkolnego, w którym uczestniczyli mieszkańcy Gminy Bobrowniki i sąsiednich miejscowości. Uroczystość ta została połączona z kolejną już VI edycją Siemoniady. Można było obejrzeć występy uczniów z Publicznego Gimnazjum, wysłuchać Zespołu Śpiewaczego Siemonianki oraz Chóru Wrzosy Jesieni. Na dzieci czekała świetna zabawa z animatorkom Dziecięcego Centrum Tańca Majery. Dzięki wspólnym zabawom z chustą klanzy oraz puszczaniu ogromnych baniem mydlanych radości nie było końca.  Dla tych, którzy podczas atrakcji poczuli głód czekały przepyszne domowe ciasta, pieczonki oraz prawdziwa strażacka grochówka. Punktem kulminacyjnym drugiej części obchodów był koncert zespołu Weekend, który porwał wszystkich zebranych do tańca. Całość imprezy zakończyła zabawa taneczna przy muzyce DJ Kseni.

 


data: 2017-06-13

100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia
100-lecie OSP Siemonia