MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Podsumowanie sezonu letniego

Wakacje dobiegają końca. Najwyższy czas na podsumowanie sezonu letniego w naszej gminie. Tegoroczny sezon wakacyjny można zaliczyć do udanych. Przyczyniła się do tego zdecydowanie pogoda, która w pełni dopisała urlopowiczom i turystom.

Lato okazało się bardzo łaskawe zarówno dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających gminę, jak i dla lokalnych przedsiębiorców. Piękna pogoda sprzyjała turystyce umożliwiając plażowe lenistwo i kąpiele – zauważa Wójt Gminy Małgorzata Bednarek. Wypoczywający przy zbiorniku wodnym numer 1 w Rogoźniku plażowicze mogą czuć się bezpieczni, a ta wszystko za sprawą strzeżonej plaży i ratowników WOPR.

Wszystko to przyczyniło się do większego zainteresowania turystyczną ofertą gminy. W naszej gminie urlopowicze nie tylko ładują baterie przed kolejnym sezonem. Tu również trwa sportowa rywalizacja, a także odbywają się różnorodne pikniki. W wyremontowanym Amfiteatrze w Rogoźniku często możemy spotkać wielu mieszkańców bądź przyjezdnych gości, którzy chętnie spędzają wspólnie czas podczas organizowanych wydarzeń plenerowych. Cyklicznym wydarzeniem są organizowane Dni Gminy Bobrowniki. Tegoroczna impreza pod koniec czerwca przerosła moje oczekiwania. Amfiteatr jak i cały teren parku był wypełniony ludźmi, którzy z uśmiechami na twarzy dobrze bawili się podczas jedenastych już Dni Gminy – dodaje Małgorzata Bednarek.

Ten sezon był też wyjątkowy pod kątem wykorzystania infrastruktury służącej uprawianiu aktywnego wypoczynku. Sprzyjało temu coraz lepsze zagospodarowanie doskonałych warunków naturalnych gminy. Idealnie sprawdziły się ciągle powstające szlaki rowerowe i piesze, które sprawiają, że turyści coraz chętniej korzystają z rowerów lub zażywają długich pieszych wycieczek.

 

Już dzisiaj Wójt Gminy Małgorzata Bednarek serdecznie zaprasza na

  • Dożynki Diecezjalno - Gminne w Amfiteatrze, które po długiej przerwie wpisały się w gminny kalendarz. Odbędą się w najbliższą niedzielę w Amfiteatrze w Rogoźniku.
  • 15 sierpnia przy bunkrze w Dobieszowicach odbędzie się Święto Wojka Polskiego przy schronie nr 52.
  • 17 sierpnia odbędzie się Masakrator, wszystkich miłośników sportu zapraszamy na teren Zalewu numer 1 w Rogoźniku już od godziny 15:00
  • A w ostatni weekend sierpnia już po raz drugi w tym roku odbędzie się wodny event na zalewie 1 w Rogoźniku. Narty wodne, motorówka, dmuchane pływające sprzęty i wiele innych atrakcji. (ps)

 


data: 2019-08-13

Gmina Bobrowniki