MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Gminne zawody sportowo - pożarnicze

W niedzielę, ósmego września stadion Orzeł w Bobrownikach przerodził się w arenę zaciętej rywalizacji strażaków z ochotniczych straży pożarnych podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Do zawodów rozgrywanych pod czujnym okiem sędziów stanęło 7 jednostek OSP z terenu naszej gminy. Rywalizacja toczyła się w grupie ,,C" kobiece drużyny pożarnicze i grupie „A" Ochotnicze Straże Pożarne.

Zawody w kategorii A i C składały się z dwóch części sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Podczas sztafety  zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał przeszkodę. Druga konkurencja była już ściśle związana z codzienną pracą strażaka. Polegała na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomienia motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków i tarczy. Każda drużyna w konkurencjach wykorzystywała własny sprzęt. O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z zadań.

W klasyfikacji generalnej zwycięska okazała się jednostka OSP Rogoźnik, tuż za nimi na drugim miejscu uplasowała się jednostka OSP Siemonia. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele z OSP Dobieszowice. W kategorii C najlepsze okazały się przedstawicieli z OSP Siemonia, a tuż za nimi OSP Twardowice.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów gminnych i trzymamy kciuki za zawody powiatowe, które odbędą się w najbliższą niedzielę tj. 15 września również w Bobrownikach. (ps)

 


data: 2019-09-12

Gminne zawody sportowo - pożarnicze
Gminne zawody sportowo - pożarnicze
Gmina Bobrowniki