MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Podpisali umowę na dofinansowanie hali

9 października, Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka oraz Wójt Gminy Bobrowniki - Małgorzata Bednarek, podpisali umowę na dofinansowanie hali widowiskowo - sportowej w Rogoźniku. Była to również okazja do przedstawienia planów inwestycyjnych naszej gminy, a także zaprezentowania Amfiteatru, który zrobił na Ministrze duże wrażenie. W spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm Waldemar Andzel,który wspierał budowę hali od początku.

To bardzo ważna inwestycja z perspektywy rozwoju gminy. Zabiegi w zakresie jej budowy rozpoczął jeszcze Wójt poprzedniej kadencji Arkadiusz Ziemba, przejmując od Skarbu Państwa na rzecz gminy Bobrowniki działkę w centrum Rogoźnika. Zamysł był taki, żeby wybudować obiekt niepowtarzalny, służący mieszkańcom i z dużymi perspektywami rozwoju. Najpierw powstała wstępna koncepcja, a we wrześniu 2018 roku ostatecznie dokumentacja projektowa z pozwoleniem na budowę.

 

Dotacja na halę - zaczynamy budowę

5 sierpnia Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało Gminie Bobrowniki dofinansowanie na budowę hali widowiskowo-sportowej w Rogoźniku, a 9 października oficjalnie podpisano umowę. Były to pierwsze rozstrzygnięcia w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury”. Na terenie naszego województwa dofinansowanych zostanie jeszcze osiem innych inwestycji. Gmina otrzymała największą kwotę wsparcia, bo aż 2,5 mln. zł. Inwestycja znajduje się w Wieloletniej Prognozie Finansowej i jej realizacja planowana jest do 2021 roku. Uzyskana dotacja pozwala nam uruchomić postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy obiektu – informuje Wójt Gminy, Małgorzata Bednarek. Jeszcze w lipcu przygotowana została aktualizacja kosztorysu by spełnić wszystkie wymogi przewidziane w przepisach. Pomimo braku przychylności ze strony większości radnych staram się robić wszystko co w mojej mocy, aby rozwijać gminę i aby mieszkańcy byli dumni, że tu właśnie mieszkają – wyjaśnia Wójt.

 

Hala ze wsparciem Polskiego Związku Siatkówki

Wiadomo, że obiekt ma służyć przede wszystkim poprawie aktywności ruchowej, ale także szerzeniu kultury nie tylko fizycznej. Oprócz części halowej w zaprojektowanym obiekcie znajdować się będą pomieszczenia przeznaczone na bibliotekę z czytelnią, czy do organizacji zajęć kulturalnych, administrację, szatnię i kawiarnię. Łącznie to 10 pomieszczeń o powierzchni prawie 50 m2 każde. Centralną część obiektu stanowić będzie boisko sportowe wraz z trybunami o powierzchni 1300 m2. Do tego szatnie, sanitariaty i magazyny. Inicjatywę władz gminy wsparły Śląski Związek Piłki Siatkowej deklarując swoją pomoc i doradztwo już podczas realizacji inwestycji, jak i Polski Związek Piłki Siatkowej wspierając pisemnie złożony w Ministerstwie wniosek. Wsparcie instytucji tej rangi podnosi zdecydowanie w oczach oceniających wartość merytoryczną przedsięwzięcia. Jednocześnie niezwykle istotne jest to z perspektywy rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży w naszej gminie. - komentuje fakt uzyskania wsparcia Dyrektor szkoły w Rogoźniku, a jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego, Adam Świątek. Choć może się to wydawać dziwne to jest olbrzymi deficyt tego rodzaju obiektów na Śląsku. Dlatego również Śląski Zawiązek Piłki Siatkowej zadeklarował już dziś, że jest zainteresowany współpracą – dodaje Dyrektor. Zaczynamy od ogłoszenia przetargu i liczymy na rozpoczęcie prac jeszcze w tym roku. Mamy zabezpieczone środki w budżecie, więc prace mogą się bez problemu rozpocząć.


data: 2019-10-10

Podpisali umowę na dofinansowanie hali
Podpisali umowę na dofinansowanie hali
Podpisali umowę na dofinansowanie hali
Podpisali umowę na dofinansowanie hali sportowo-widowiskowej
Gmina Bobrowniki