MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Uroczystości w Rogoźniku

23. listopada Koło Gospodyń Wiejskich w Rogoźniku świętowało 90-lecie powstania. Tak ważna dla lokalnego społeczeństwa uroczystość została połączona z jubileuszem 45-lecia Regionalnego Zespołu Folklorystycznego ROGOZANKI. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele samorządu, lokalnych stowarzyszeń i KGW, młodzież szkolna oraz przyjaciele Jubilatów z terenu gminy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji członkiń Koła, a także członków Zespołu w kościele parafialnym w Rogoźniku. Po uroczystej mszy nastąpił przemarsz do remizy OSP w Rogoźniku, w której odbyła się dalsza uroczystość. Jubileusz rozpoczął się od odśpiewania hymnu członkiń Koła Gospodyń Wiejskich. Następnie Przewodnicząca Honorata Ziemba przybliżyła historię powstania Koła, a także osiągniętych sukcesów Zespołu Rogozanki.

Wszystkie członkinie cechuje pracowitość, chętnie włączają się w  życie kulturalne swojej miejscowości, ale także całej gminy i powiatu. To autorki wielu okolicznościowych tekstów prezentowanych na lokalnych uroczystościach jak dożynki czy jubileusze. Wychodzą z założenia, że praca społeczna na rzecz wspólnego dobra jest lekarstwem na trudy życia i radością w szarych dniach. Szanowane w środowisku za regionalizm starają się pozyskać nowych, młodych twórców, którym przekażą tradycję i zwyczaje sołectwa.

Po części oficjalnej przyszedł czas na życzenia oraz gratulacje. Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek przekazała na ręce Prezes Koła list gratulacyjny z podziękowaniem za kultywowanie tradycji. Szczególne zasługi za ofiarną pracę na rzecz rodziny, wsi i ojczyzny oraz znaczący wkład pracy w rozwój sołectwa Rogoźnik, jego kultury i zwyczajów, dodała Wójt. Następnie pozostali goście i przedstawiciele jednostek złożyli jubilatom serdeczne gratulacje. Jubilaci otrzymali tego dnia ogrom życzeń, ale gratulacje przekazali również w podziękowaniu za współpracę na ręce Wójt Gminy i Dyrektor GCKiS.

Tego dnia zaprezentował się Regionalny Zespół Folklorystyczny Rogozanki ze swoim artystycznym repertuarem. Zespół od lat odnosi sukcesy nie tylko na scenie powiatu, ale również na skale całego kraju. Niespodzianką dla wszystkich był występ młodszego pokolenia. Chłopcy wystrojeni w folklorystyczne stroje zaprezentowali regionalne utwory. Następnie czas umilił Zespół WZB Wojkowice.

Mądrość przedstawicielek Koła i członków Zespołu jest jedyna i  niepowtarzalna, ma zastosowanie przez wszystkie pokolenia. Wszystkim członkom oraz członkiniom życzymy dużo zdrowia, dalszej pogody ducha oraz twórczej weny. (ps)

 


data: 2019-11-27

Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
Uroczystości w Rogoźniku
strona:
1
2
 > 
>>
Gmina Bobrowniki