MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Kolędowali w Sączowie

Świąteczne zwyczaje posiadają wielką moc. Jedną z piękniejszych tradycji bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Dom Kultury w Sączowie corocznie kultywuje tę wspaniałą tradycję , organizuje dla społeczności parafialnej wieczór z kolędą. W tym roku pod hasłem Gwiazdo świeć, kolędo leć .To był wyjątkowy wieczór. Na deskach, bardzo klimatycznej scengrafii sceny Domu Kultury w Sączowie wystąpili niezwykli - lokalni artyści. W radosny nastrój wprowadził uczestników wieczoru występ przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sączowie pod opieką Pań : Jadwigi Skubis , Justyny Urbańczyk , Joanny Pitas.
Piękna pastorałka w wykonaniu Zespołu Wokalnego „Wianki” oraz Zespołu Śpiewaczego „Sączowianki” jest świetnym przykładem potrzeby rodzinnego kolędowania i budowania więzi międzypokoleniowej.

Podczas swojego występu Zespół Śpiewaczy „Myszkowianki” dzielił się swoją bożonarodzeniową radością, zapraszając publiczność do wysłuchania pięknych, głębokich w swej treści kolęd i pastorałek. Występ zespołu wraz z instruktorem Józefem Frączkiem pozwolił trwać w świątecznej atmosferze.

Niezwykłych artystycznych wrażeń dostarczyli nam Wokaliści Studia Wokalnego Pani Małgorzaty Zachnik. Uczestnicy i laureaci wielu konkursów i przeglądów. W ich wykonaniu mieliśmy okazję usłyszeć kolędy :

Julia Mańka - "Nocnej chwili",

Oliwię Elzner - "Maleńka miłość",

Magdalena Lazar – "Zaśnij Dziecino",

Paulinę Rożek - "Jezus malusieńki",

Marysia Sitko - "W żłobie leży",

Maja Elzner – "Z narodzenia Pana",

Wojtek Kukuła - "Wśród nocnej ciszy".

W nastrój zachwytu wprowadził widzów występ Zespołu Wokalnego Pani Małgorzaty Zachnik z Domu Kultury w Sączowie, który specjalnie na tą okazję z najlepszymi życzeniami dla wszystkich gości i całej społeczności parafialnej zadedykował pastorałki

w nowoczesnej aranżacji : "Bambino jazzu", "Oto o północy".

Na zakończenie wieczoru z kolęda wystąpił Zespół Śpiewaczy „Sączowianki”, który z radością zaprosił zebranych do wspólnego śpiewania. Mimo upływu czasu, nikomu się nie spieszyło, każdy chciał pozostać jeszcze chwilę by wspólnie napić się kawy czy herbatki, zjeść ciasteczko i trwać w radości i kolędowaniu. Słowa podziękowań należą się wszystkim artystom za wspaniałe prezentacje, publiczności za stworzenie niepowtarzalnego klimatu, Grzegorzowi Zimnikowi za profesjonalną obsługę akustyczną wieczoru. Poczęstunek był możliwy dzięki Pani Sołtys Jadwidze Jakubowskiej oraz firmie Ann-Mor. Do zobaczenia za rok!

Barbara Gajdzińska


data: 2020-02-07

zdj. Bartłomiej Elzner
zdj. Bartłomiej Elzner
zdj. Bartłomiej Elzner
zdj. Bartłomiej Elzner
zdj. Bartłomiej Elzner
zdj. Bartłomiej Elzner
zdj. Bartłomiej Elzner
zdj. Bartłomiej Elzner
zdj. Bartłomiej Elzner
strona:
<<
 < 
1
2
Gmina Bobrowniki