MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Załatwiaj sprawy przez Profil Zaufany

W związku z ograniczoną działalnością Urzędu Gminy Bobrowniki spowodowaną sytuacją epidemiologiczną zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych poprzez profil zaufany.

 

Jeśli posiadasz już profil zaufany, tutaj znajdziesz katalog spraw jakie możesz dzięki niemu załatwić oraz instrukcję w jaki sposób to zrobić : https://www.gov.pl/web/gov/uslugi-dla-obywatela

 

Przykładowe sprawy :

 

- Wszelkie operacje na wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG)

- złożenie wniosku o nowy dowód osobisty

- zameldowanie, wymeldowanie na pobyt stały

- dopisanie się do rejestru wyborców

- uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego

- Uzyskaj odpis, wyciąg albo zaświadczenie z księgi wieczystej

 

Pozostałe sprawy nie ujęte w katalogu możesz próbować załatwić składając poprzez profil zaufany tzw. pismo ogólne na stronie : https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/sprawy-ogolne/ogolne-sprawy-urzedowe-2/pismo-ogolne-do-podmiotu-publicznego-nowe

 

Jeśli obecnie nie posiadasz ważnego profilu zaufanego, możesz go potwierdzić np. poprzez bankowość elektroniczną w tym miejscu : https://pz.gov.pl/dt/registerByXidp - wybierając ikonę swojego banku z prawej strony ekranu.

 

Dzięki zastosowaniu się do powyższych informacji, możesz załatwić interesującą Cię sprawę bez konieczności wizyty w urzędzie co pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa co jest kluczowe w najbliższym czasie.


data: 2020-03-24

Gmina Bobrowniki