MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Zakaz wychodzenia z domu. Rząd wprowadza nowe zasady kwarantanny

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja Prezesa Rady Ministrów podczas której poinformowano o kolejnych obostrzeniach. Nowe zasady zostaną wprowadzone w związku z rozwijającą się w Polsce epidemią koronawirusa. Od 25 marca, czyli od jutra wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia z domów bez wyraźnej życiowej potrzeby. Dozwolone będzie jedynie wyjście do sklepu spożywczego, apteki czy pracy. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. 

  • Oprócz tego zaostrzona zostanie także sytuacja w kościołach. Nie będzie mogło w nich przebywać więcej, niż pięć osób. Zachęcamy jednak do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.
  • Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 50, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 25 osób. Pasażerowie powinni zajmować co drugie miejsce w pojeździe. 
  • Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

Obostrzenia obowiązują do 11 kwietnia. Do dnia dzisiejszego potwierdzono 774 przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce.

 

Będziemy Państwa informować na bieżąco o zachodzących zmianach i sytuacji dotyczącej pandemii. (ps)

 


data: 2020-03-24

Gmina Bobrowniki