MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Wykłady online dla Słuchaczy UTW

Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju, dla bezpieczeństwa seniorów wykłady i warsztaty organizowane w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą odbywać się online. Na dzień dzisiejszy zaplanowany został harmonogram zajęć online do grudnia 2020 r. Wykłady odbywać się będą raz w tygodniu, w każdy wtorek o godzinie 16:30

Wykłady będą realizowane na platformie ClickMeeting lub na platformie Zoom. Logowanie po raz pierwszy może wydać się bardziej wymagające, natomiast za każdym kolejnym razem to już kwestia chwili. Jednak warto zalogować się wcześniej. Na stronie www.wsb.edu.pl/utw – w dziale „Aktualności” została dla Państwa przygotowana instrukcja logowania zarówno do ClikMeetingu, jak i Zooma – w obydwu przypadkach można się połączyć poprzez komputer, tablet oraz telefon.

 

  • Harmonogram wykładów online:

– 10.11.2020 – Ziemia 2.0, Marcin Lieber, EKOLOGIA;

– 17.11.2020 – Czy czas budować nową arkę? Wzrost poziomu morza, Anna Wielgopolan, EDU ARCTIC;

– 23.11.2020 – Wykład EXTRA – Od czego zależą warunki życia w kraju, prof. Leszek Balcerowicz (należy się wcześniej zapisać – liczba miejsc ograniczona);

– 24.11.2020 – Sposoby radzenia sobie ze stresem, dr Radosław Molenda;

– 1.12.2020 – Budowanie odporności poprzez dietę, Joanna Wardenga – dietetyk;

– 8.12.2020 – Madagaskar – najstarsza wyspa świata, Jędrzej Majka – podróżnik;

– 15.12.2020 – Konferencja „Senior w pracy” – w ramach projektu „Na przekór metryce – osoby 50+ i Seniorzy na srebrnym rynku pracy”.

 

  • Jak dołączyć do platformy ClickMeeting? 

Zalogować się można zarówno przez komputer, laptop czy telefon komórkowy. Konieczny jest dostęp do Internetu. Najlepiej zalogować się przez przeglądarkę Chrome lub Firefox.

 

– logowanie przez komputer:

 

KROK 1

Kliknij w LINK podany w ogłoszeniu, zapraszający na wykład UTW Akademii WSB (link będzie udostępniany w każdy wtorek).

KROK 2

Kiedy pojawi się ekran logowania platformy ClickMeeting Akademii WSB, wpisz:

– imię,

– adres e-mail (swój lub dla osób, które go nie posiadają: utw@wsb.edu.pl).

Następnie kliknij przycisk: WEJDŹ.

KROK 3

Słuchacz zostanie przeniesiony na okno wykładu/wydarzenia. Jeżeli wydarzenie jeszcze się nie rozpoczęło, uczestnik zostanie o tym poinformowany komunikatem: „Wydarzenie jeszcze się nie rozpoczęło. Należy poczekać”. W momencie rozpoczęcia/otwarcia wirtualnej sali, słuchacz zostanie automatycznie do niej przeniesiony.

 

– logowanie przez telefon:

 

KROK 1

Kliknij w LINK podany w ogłoszeniu, zapraszający na wykład UTW Akademii WSB.

 

KROK 2

Pojawi się ekran  proszący o wybór sposobu logowania: przez aplikację lub przez przeglądarkę. Warto pobrać aplikację, ponieważ będzie służyła już zawsze.  Jak wybierzemy opcję przez przeglądarkę, zostaniemy przeniesieni na ekran logowania.

KROK 3

Gdy pojawi się ekran logowania platformy Clickmeeting Akademii WSB, wpisz:

– imię,

– adres e-mail (swój lub dla osób, które go nie posiadają: utw@wsb.edu.pl).

Następnie kliknij przycisk: WEJDŹ.

KROK 4

Słuchacz zostanie przeniesiony na okno wykładu/wydarzenia. Jeżeli wydarzenie jeszcze się nie rozpoczęło, uczestnik zostanie o tym poinformowany komunikatem: „Wydarzenie jeszcze się nie rozpoczęło. Należy poczekać”. W momencie rozpoczęcia/otwarcia wirtualnej sali, słuchacz zostanie automatycznie do niej przeniesiony.

 

  • ZOOM

To nowoczesne narzędzie, które w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością, służy do organizowania telekonferencji oraz warsztatów przez Internet. Korzysta z niego również Akademia WSB. Co jest potrzebne? 

 

● Komputer, laptop, tablet lub telefon.

● Stabilne połączenie z Internetem.

 

Uwaga! Trzeba zainstalować aplikację ZOOM (szczegóły poniżej).

 

Jak dołączyć do zajęć za pomocą komputera:

– Wejdź na stronę: www.zoom.us

– Na ciemnej belce, w prawym górnym rogu najedź kursorem na przycisk „Resources”, a po jej rozwinięciu wybierz z listy Download Zoom Client.

– Powinna wyświetlić się strona Download Center. Poniżej znajdziesz pozycję ZOOM CLIENT FOR MEETINGS – kliknij niebieski przycisk Download.

– Zainstaluj program ZOOM.

– Po zainstalowaniu programu, powinno automatycznie pokazać się okno (jeśli nie, włączamy program). Następnie kliknij przycisk „Join a Meeting”.

– Ukaże się pole „Enter meeting ID”, w które wpisz ID spotkania (można je znaleźć na planie zajęć, a słuchaczom studiów podyplomowych przesyłamy ID i hasło na adres e-mail) oraz  imię i nazwisko (User). Zaznacz okienko: „Remember my name” – reszta okienek pozostaje odznaczona. Po uzupełnieniu pól, kliknij „Join”.

– (Tylko za pierwszym razem) Kliknij „I Agree” z warunkami.

– Brawo! Właśnie dołączyłeś(-aś) do spotkania. Program poprosi o zezwolenie dołączenia Audio i Video. Prosimy kliknąć: „Join with Computer Audio lub Video”, w zależności od prośby, oraz zaznaczenie okienka: „Automatically join audio...”.

 

 

Jak dołączyć do zajęć za pomocą tabletu lub telefonu:

 

– Wejdź w App Store lub Sklep Google Play i pobierz aplikację ZOOM Cloud Meetings. 

– Otwórz aplikację ZOOM. Po włączeniu kliknij „Join a Meeting”. W polu „Meeting ID” wpisz ID spotkania, (można je znaleźć na planie zajęć, a słuchaczom studiów podyplomowych przesyłamy ID i hasło na adres e-mail), podaj swoje imię i nazwisko, a następnie kliknij „Join”.

– Na ekranie ukaże się widok poczekalni. Zaczekaj, aż lektor wejdzie do spotkania i zaakceptuje Twoje połączenie. Po akceptacji należy nacisnąć: „Call using Internet Audio”.

– Upewnij się, że masz włączoną kamerę (nie jest to obowiązkowe) i mikrofon. W dolnej belce znajdują się ikony mikrofonu i kamery. Obydwie ikony nie powinny być czerwone.


Od teraz jesteś UCZESTNIKIEM :)Serdecznie zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na wykłady online. 

 

LINK do wirtualnej sali wykładowej będzie udostępniany w każdy w wtorek za pomocą SMS-a, www.wsb.edu.pl/utw oraz na profilu facebookowym Gminy Bobrowniki i Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB.

 

W dniu dzisiejszym odbędzie się pierwszy wykład online. Zachęcamy Słuchaczy UTW do udziału. O godzinie 16:30 Marcin Lieber opowie, co My możemy zrobić dla naszej planety. (ps)

 


data: 2020-11-10

Gmina Bobrowniki