MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2

To już kolejny rok walki z pandemią koronawirusa. W mediach coraz częściej pojawiają się informacje o mutacjach patogenu, które mogą być bardziej zaraźliwe. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie szczepień w jak największej grupie osób. W połowie stycznia ruszył Narodowy Program Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Od 15 stycznia prowadzone były zapisy na szczepienia dla osób, które skończyły 80. rok życia, a od 22 stycznia rejestrowały się osoby powyżej 70. roku życia.
Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda sytuacja w naszej gminie. W tym miejscu warto zaznaczyć, że przedstawione dane dotyczą jedynie gminnego punktu szczepień. Szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 prowadzone są bez rejonizacji i w przypadku, gdy ktoś zarejestrował się za pomocą całodobowej infolinii lub platformy internetowej pacjent.gov.pl, mógł otrzymać skierowanie do innego punktu, którego nasze statystyki nie obejmują.

W gminie Bobrowniki szczepienia prowadzone są w Ośrodku Zdrowia w Sączowie i rozpoczęła się 25 stycznia. Każdego tygodnia wykonywano 30 szczepień. Od połowy lutego rozpoczęto podawanie drugiej dawki. Obecnie każdego dnia szczepionych jest 6 osób pierwszą dawką oraz 6 osób drugą dawką.
Informujemy również, że nauczyciele z terenu gminy wyrazili chęć zaszczepienia się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Przypominamy, że są 4 możliwości zapisu na szczepienie:

  • skontaktowanie się z całodobową i bezpłatną infolinią: 989.
  • skontaktowanie się z wybranym punktem szczepień. W naszej gminie szczepienia przeprowadzane są w Ośrodku Zdrowia w Sączowie: (32) 287-80-17.
  • zarejestrowanie się poprzez e-Rejestrację dostępną na: www.pacjent.gov.pl.
  • wysłanie SMS-a na numer: 664-908-556, o treści: SzczepimySie.

    
Gmina Bobrowniki pomaga osobom, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z wyżej wymienionymi schorzeniami, i nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do najbliższego punktu szczepień. Pod numerem telefonu: (32) 287-78-87 wew. 35, można zgłaszać chęć skorzystania z dojazdu na szczepienie. Telefon czynny jest w godzinach pracy Urzędu Gminy Bobrowniki (poniedziałek 7:00 – 16:00, wtorek 7:00 – 15:00, środa 7:00 – 15:00, czwartek 7:00 – 16:00, piątek 7:00 – 13:00). W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, miejsce zamieszkania oraz termin i miejsce szczepienia. Należy pamiętać, że wcześniej trzeba się zapisać na szczepienie.
Dowiedzieliśmy się, że do 2 marca z transportu zorganizowanego przez gminę skorzysta 10 osób.


data: 2021-02-17

Gmina Bobrowniki