MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Przesłuchano uczestników festiwalu Szanujmy Wspomnienia

Po rocznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa festiwal „Szanujmy Wspomnienia” powrócił do gminy Bobrowniki. Po raz pierwszy przesłuchania przeprowadzono na deskach rogoźnickiego Amfiteatru, oczywiście wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym. Każdy z uczestników miał za zadanie zaśpiewać jeden utwór nieżyjącego już dziś artysty polskiej sceny muzycznej. W tym roku w przesłuchaniach wzięło udział 25 osób z całego regionu. Młodzi muzycy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Do końca tygodnia Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bobrownikach czeka na nagrania wykonawców, którzy nie mogli uczestniczyć w przesłuchaniu z powodu matur. Festiwal „Szanujmy Wspomnienia” przypomina twórczość nieżyjących artystów polskiej sceny muzycznej, którzy pozostawili po sobie ogromną spuściznę dorobku muzycznego, przyczyniając się tym samym do rozwoju kultury polskiej.

 

„Tegoroczne zmagania z utworami stały na bardzo wysokim poziomie, stąd też nasza konfuzja – jak ocenić uczestników, przy pomocy jakich kryteriów dokonać właściwej oceny”, tłumaczy Arkadiusz Zgoda-Giczański, koordynator GCKiS. „Wszyscy uczestnicy zasługują na wyróżnienie za talent, włożoną pracę, poświęcenie czasu na doskonalenie swoich umiejętności”, dodaje.

 

Laureatów tegorocznych wzmagań poznamy 20 czerwca w Amfiteatrze w Rogoźniku podczas uroczystej gali. Gościem specjalnym będzie Daniel Cebula-Orynicz, który przypomni zebranej widowni najpiękniejsze utwory Zbigniewa Wodeckiego.


data: 2021-05-13

Przesłuchano uczestników Festiwalu Szanujmy Wspomnienia
Przesłuchano uczestników Festiwalu Szanujmy Wspomnienia
Przesłuchano uczestników Festiwalu Szanujmy Wspomnienia
strona:
<<
 < 
1
2
Gmina Bobrowniki