MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

21 sierpnia zapraszamy do Miasteczka Zdrowia

Park w Świerklańcu zamieni się w najbliższą sobotę 21 sierpnia w Miasteczko Zdrowia. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów ze szpitali z regionu.

„Czas pandemii utrudnił dostęp do badań profilaktycznych i kontakt ze specjalistami, dlatego postanowiliśmy wyjść do mieszkańców i zaoferować im możliwość wykonania badań lub skorzystania z porad lekarzy wielu specjalizacji. Chcemy zachęcać do profilaktyki, badań i dbania o zdrowie, bo to szansa na dłuższe życie i sprawność, dlatego zapraszam do parku w Świerklańcu, gdzie będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym” – zachęca marszałek Jakub Chełstowski.

Lekarze z 18 śląskich szpitali udzielą bezpłatnych porad z zakresu m.in.: kardiologii, neurochirurgii, okulistyki, chirurgii naczyniowej, ortopedii, pulmonologii, psychiatrii, diabetologii, fizjoterapii. Na miejscu będzie można wykonać bezpłatnie: pomiary cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, USG w kierunku wykrywania tętniaka aorty brzusznej, testy na obecność wirusa HIV, a także zaszczepić się przeciwko COVID-19.

„To bezprecedensowe wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu pojawią się specjaliści z 18 szpitali podległych urzędowi marszałkowskiemu. Nasze placówki posiadają bardzo dobry sprzęt i będzie okazja, by wykonać badania, ale także skorzystać z porad specjalistów, a przy okazji odpocząć w urokliwym parku w Świerklańcu” – mówi Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Miasteczko Zdrowia w parku w Świerklańcu zagości w sobotę 21 sierpnia w godzinach 12:00–18:00. W programie przewidziano gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych oraz występy artystyczne Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, „Mały Śląsk” oraz Opery Śląskiej. Zaprezentowane zostaną także akcje Województwa Śląskiego w ramach: „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”, „Śląskie. Dla Seniora” oraz „Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego”.Źródło: slaskie.pl

 


data: 2021-08-19

Gmina Bobrowniki