MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Dni otwarte dla mieszkańców, którzy nie mogą dokonać samospisu

Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest najważniejszym badaniem realizowanym raz na 10 lat na terenie całego kraju.

Jako Wójt naszej gminy proszę – nie odkładajcie spisu na późniejszy czas, spiszcie się jak najszybciej!

Zgodnie z Ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. obowiązkową metodą przekazania danych w ramach NSP 2021 jest samospis internetowy. Formularz spisowy dostępny jest na stronie: https://spis.gov.pl/. Samospis internetowy to szybka, bezpieczna i prosta metoda udziału w spisie.

Jeżeli nie mamy dostępu do komputera/Internetu, dzwonimy na infolinię: (22) 279-99-99, i spisujemy się przez telefon lub odwiedzamy urząd miasta/gminy, gdzie na czas trwania spisu przygotowano specjalne stanowisko. Jeśli nie spiszemy się przez Internet ani przez telefon, skontaktuje się z nami rachmistrz telefonicznie, dzwoniąc z numeru (22) 828-88-88 lub (22) 279-99-99, aby przeprowadzić spis. Rachmistrzowie prowadzą również wywiady bezpośrednie. Oznacza to, że mogą odwiedzać osoby, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym. Czas na samodzielnie spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 mamy tylko do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

Pamiętajcie, że udział w spisie to obowiązek wynikający z ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w NSP grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Pragnę jednocześnie zwrócić uwagę wszystkich mieszkańców na ogłoszony przez Główny Urząd Statystyczny konkurs na najbardziej cyfrową gminę, w którym będzie się liczył odsetek mieszkańców gminy spisany przez Internet. Do wygrania jest cenny sprzęt IT mogący posłużyć m.in. jako wyposażenie pracowni komputerowych w szkołach naszej gminy.

Im więcej mieszkańców dokona samospisu internetowego, tym większe są szanse naszej gminy na wygraną! Podejmijmy rywalizację! Zawalczmy z innymi gminami w województwie i wygrajmy konkurs na najbardziej cyfrowa gminę.

Wspólnie osiągnijmy jak najwyższy odsetek osób spisanych przez Internet. Wspólnie – Liczmy się dla Polski.

 

Więcej informacji o spisie na: https://spis.gov.pl/

Informuję również iż w dniach :

27.08.2021 (piątek) w godzinach 13:00–18:00

28.08.2021 (sobota) w godzinach 8:00–12:00

organizowane są dni otwarte urzędu dla wszystkich mieszkańców gminy, którzy nie mogą dokonać obowiązku samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Udostępnione dla Państwa będą stanowiska oraz udzielona zostanie niezbędna pomoc przy realizacji samospisu.


data: 2021-08-23

Gmina Bobrowniki