MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Festyny z KGW w ramach Narodowego Programu Szczepień

Od wielu tygodni analitycy medyczni mówią o czwartej fali zachorowań na COVID-19. Liczba dziennych zakażeń w Unii Europejskiej rośnie. Choć nasz kraj pozostaje zieloną wyspą na pandemicznej mapie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, to wyraźnie widać, że systematycznie wzrasta liczba zachorowań. Jedyną skuteczną walką z koronawirusem są masowe szczepienia. Dwa koła gospodyń wiejskich w miniony weekend przygotowały festyny dla mieszkańców w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySie z KGW.

W sobotę, 4 września, plac strażacki przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Twardowicach zamienił się w miejsce wspólnego biesiadowania. Dla najmłodszych przewidziano strefę atrakcji pod okiem animatorów, nieco starsi mogli potańczyć, a dla łakomczuchów przygotowano stoisko gastronomiczne. Remizę strażacką przekształcono w mobilny punkt szczepień. Była również możliwość dokonania spisu w Narodowym Spisie Powszechnym i oddania krwi podczas akcji krwiodawstwa.

W niedzielę, 5 września, Koło Gospodyń Wiejskich z Dobieszowic zaprosiło do wspólnego śpiewania w ramach festynu „Na patriotyczna nutę”. Wydarzenie rozpoczęło się koncertem Wojskowej Orkiestry 34. Dywizjonu Rakietowego z Bytomia. Następnie zespół śpiewaczy Dobieszowianki zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Na tym nie było końca atrakcji. Na plenerowej scenie odczytano również fragment „Moralności Pani Dulskiej” w ramach akcji Narodowe Czytanie, gdzie w rolę samej Dulskiej wcieliła się Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek, a w rolę Zbyszka – Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Adam Nocuń. Przywodniczaca Koła Gospodyń Wiejskich z Dobieszowic - Barbara Brzozowska odczytała rolę Juliisiewiczowej. Swoje zdolności oratorskie przedstawili również uczniowie szkoły podstawowej z Dobieszowic.

Dobieszowicki Dworek stał się mobilnym punktem szczepień, a dla głodnych i spragnionych przygotowano stoisko gastronomiczne. Wydarzenie realizowano również w ramach projektu pt. „Nakręć się na kulturę z Biblioteką!”, finansowanego ze środków pozostających w dyspozycji dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Boisko 2021–2022”. Przybyli goście mogli również porozmawiać z lokalnymi historykami oraz nabyć ich pozycje książkowe.


data: 2021-09-07

piknik w Twardowicach
piknik w Twardowicach
piknik w Twardowicach
piknik w Twardowicach
piknik w Twardowicach
piknik w Twardowicach
piknik w Dobieszowicach
piknik w Dobieszowicach
piknik w Dobieszowicach
piknik w Dobieszowicach
piknik w Dobieszowicach
piknik w Dobieszowicach
strona:
1
2
 > 
>>
Gmina Bobrowniki