MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Nakręć się na kulturę z Biblioteką!

Rozwój platform multimedialnych ogranicza tradycyjne czytelnictwo. Coraz mniej osób korzysta ze zbiorów bibliotecznych. Współcześnie działające biblioteki nieustannie poszukują nowych pomysłów na promowanie swojej działalności. Również zespół Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bobrownikach uważnie wsłuchuje się w oczekiwania wszystkich mieszkańców. W środę, 15 września, zaprezentowano projekt: „Nakręć się na kulturę z Biblioteką!”. Jego głównym celem jest podniesienie znaczenia czytelni w środowisku lokalnym. Realizacja projektu została zaplanowana na dwa lata, a do współpracy zaproszono sąsiednie ośrodki kultury oraz lokalnych działaczy.

Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli uczestniczyć nieodpłatnie w realizacjach takich jak: wieczór autorski, koncert muzyczny, wieczór poetycki, spektakl teatralny.

Już na początku października zapraszamy na kolejne wydarzenie realizowane w ramach zadania: spotkanie z autorką książek o obyczajowości i mentalności krajów arabskich – Tanyą Valko.

 

Projekt „Nakręć się na kulturę z Biblioteką!” otrzymał uznanie w ramach programu: BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ Priorytet 4 Kierunek interwencji 4.1., i został on dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025.

 

 

 

 


data: 2021-09-15

Gmina Bobrowniki