MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

MODERNIZACJA EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW NA TERENIE NASZEJ GMINY

Starosta Będziński informuje, że zakończyły się prace geodezyjne związane z kompleksową modernizacją ewidencji gruntów i budynków na obszarze całego powiatu będzińskiego, w tym gminy Bobrowniki.

W ramach prowadzonych prac m.in. zaktualizowano użytki gruntowe. Opierając się na przepisach geodezyjnych, do użytku „B” określanego w ewidencji gruntów i budynków jako tereny mieszkaniowe zaliczono m.in. podwórza, dojazdy, przejścia, ogrodzenia, trawniki, rabaty.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że w terminie 30 dni od dnia publikacji ogłoszeń Starosty Będzińskiego w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego przepisy dają możliwość zgłoszenia zarzutów do stanu ujawnionego w operacie opisowo-kartograficznym w Starostwie Powiatowym w Będzinie.

Należy dodać, iż zmiany geodezyjne będą miały wpływ na zmianę wysokości podatku od nieruchomości. W przypadku gdy podatnik nie wnosi żadnych zastrzeżeń, musi do organu podatkowego (Wójt Gminy Bobrowniki) złożyć druki informacji podatkowych i deklaracji.

 

Więcej szczegółów znajduje się w poniżej wskazanym linku oraz w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Będzinie.

 
https://powiat.bedzin.pl/aktualnosci/4882-zakonczyly-sie-prace-geodezyjne-zwiazane-z-modernizacja-ewidencji-gruntow-i-budynkow
 
 
Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, zamieszczamy INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PORTALU GEOPORTAL.GOV.PL, na którym mapy odzwierciedlają zmiany opisowo-kartograficzne.

data: 2022-01-19

Gmina Bobrowniki