MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Dni Gminy

Za nami największe wydarzenie kulturalne w gminie Bobrowniki - XII Dni Gminy Bobrowniki. W tym roku świętowaliśmy w piątek i sobotę. Przez dwa dni, scena Amfiteatru w Rogoźniku gościła muzyczne gwiazdy. W pierwszym dniu wystartowaliśmy mocnym brzmieniem. Przed publicznością zaprezentowali swoje umiejętności muzycy z formacji Rock & Roll Rebels, którzy przypomnieli największe rockowe standardy. Tuż po nich, sceną zawładnął zespół Autentikos, którego liderem i wokalistą jest Sebastian Giebel, profesor medycyny, transplatolog i hematolog. Podczas koncertu wybrzmiały utwory o różnorodnej stylistyce muzycznej, od tanecznego funky po rock progresywny. Następnie przyszedł czas na zmianę repertuaru. W świat hip-hopu wprowadziła nas Grupa Jeden Osiem L. Tuż po nich pozostaliśmy w rytmach muzyki rozrywkowej i na scenie zaprezentował się Czadoman. Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia była ikona polskiej muzyki rockowej – zespół Big Cyc.

Drugi dzień rozpoczął się od przeglądu rodzimych artystów. Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze i najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Następnie przyszedł czas na uhonorowanie młodych sportowców, którzy reprezentowali naszą gminę w zawodach sportowych na szczeblu krajowym i zagranicznym. Na tym nie koniec atrakcji - wystąpił zespół Chrząszcze, który przypomniał największe utwory muzyczne lat 60-tych i 70-tych. Gwiazdą wieczoru była niemiecka grupa STSB fka Fun Factory, która dała niepowtarzalną dawkę pozytywnych emocji.

Dni Gminy Bobrowniki nie mogłyby się odbyć bez imprez towarzyszących. Na wszystkich przybyłych gości czekały stoiska gastronomiczne, lunapark oraz namiot Gminnego Centrum Kultury i Sportu, w którym można było zakupić książkę.

 

 


data: 2022-06-27

strona:
1
2
3
4
 > 
>>
Gmina Bobrowniki