MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Przegląd inwestycji

Połowa roku za nami, więc wypadałoby przyjrzeć się pracom inwestycyjnym prowadzonym na terenie naszej gminy.
Nareszcie koniec z utrudnieniami na drogach w Siemoni. Zrealizowano wykonanie łącznika kanalizacji sanitarnej północnej części gminy z południową oraz sfinalizowano budowę sieci kanalizacji sanitarnej na ulicach Kościuszki i Wolności. Po przeprowadzonych pracach ziemnych nie ma już śladu. Na drogach położona została nowa nakładka asfaltowa, a teren budowy został uprzątnięty.  Realizacja tych zadań nie byłaby możliwa gdyby nie dofinansowania, po które sięgnęła Gmina Bobrowniki.
W Wymysłowie wyremontowano garaże w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Koszt tej inwestycji opiewał na kwotę prawie 10.000 złotych. To nie jedyne prace prowadzone w tym obiekcie. Obecnie remontowane są toalety. Tutaj wymianie uległa instalacja wodna, elektryczna oraz sanitarna. Na ścianach pojawią się nowe kafelki,
a zadanie zamknie się kwotą prawie 60.000 złotych.
W Myszkowicach i Sączowie na ulicy Leśnej już niebawem będzie jaśniej. A wszystko to za sprawą dobudowy oświetlenia ulicznego. W obecnej chwili zostały zamówione projekty, których koszt opiewa prawie na 10.000 złotych. Ponadto w Myszkowicach prowadzone są dalej prace związane z budową ujęcia wody pitnej. Na chwilę obecną zakończono kolejny etap prac związany z budową miejsca wypoczynkowego w Myszkowicach. Obecnie zniwelowano teren oraz zasiano tam trawę.
W rogoźnickim parku zakończono odbudowę alejek spacerowych wraz z odtworzeniem oświetlenia. Na ten cel przeznaczono kwotę 449 983,46 złotych. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki dofinansowaniu jakie gmina otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na kwotę 382 485,94 złotych.


data: 2015-07-20

remont toalet - OSP Wymysłów
oświetlenie - park w Rogoźniku
przepompownia - Siemonia
Gmina Bobrowniki