MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Remonty w szkołach

Wakacje to czas remontów placówek oświatowych. To właśnie w tym okresie czynione są największe inwestycje aby wraz z pierwszym wrześniowym dzwonkiem wszystko było już ukończone.
W Szkole Podstawowej w Bobrownikach zaadaptowano pomieszczenie pod nowy pokój nauczycieli. Obecnie na remont czekają tam szatnie. Ponadto powstaną nowe toalety dostosowane do potrzeb sześciolatków.
W Zespole Szkół w Rogoźniku wyremontowano już schody prowadzące na boisko. W obecnej chwili czynione są przygotowania do wymiany oświetlenia sali gimnastycznej.
Nowe oświetlenie sali gimnastycznej zostanie również zamontowane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sączowie. Tutaj przewidziana jest również wymiana stolarki okiennej.
Prace również będą czynione w Gimnazjum Publicznym w Siemoni. W tym roku postawiono na malowanie sali lekcyjnej, szatni, pomieszczeń kuchni wraz z zapleczem oraz sanitariatów.
Do końca wakacji w Dobieszowicach przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym  powstanie kompleks boisk. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki czemu powstanie jedno boisko wielofunkcyjne o wymiarach 26m x 56m do gry w piłkę nożną i koszykówkę oraz drugie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 15m x 38m do gry w siatkówkę oraz tenisa. Nawierzchnia na boiskach będzie syntetyczna na podbudowie z kruszywa łamanego. Obydwa boiska będą wyposażone w sprzęt sportowy, a w ich pobliżu powstaną ciągi piesze oraz ławki parkowe i kosze na śmieci. Ponadto przewidziano tam remont sali gimnastycznej oraz szatni. Obecnie wymieniono już oświetlenie korytarzu i szatni.


data: 2015-07-21

Gmina Bobrowniki