MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Czar operetki - urok musicalu

Ósmego lutego odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej sali remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wymysłowie. Sołtys sołectwa, Barbara Klusek, podziękowała Pani Wójt Gminy za nadanie sali blasku. Remont był nie lada wyzwaniem, ale wiedziałam że przy Wójt Małgorzacie Bednarek wszystko jest możliwe; powiedziała podczas swojego expose pani Sołtys.

W piątkowy wieczór muzyczna podróż przeniosła wszystkich w krainę operetki i musicalu ujętych w formułę koncertu walentynkowego, gdzie wyśpiewana miłość nie może się równać z żadną inną formą jej wyrażania. Niezwykły kwartet artystów scen muzycznych, metamorfozy, a także doskonale dobrany repertuar wprowadził widzów w niepowtarzalny klimat.

Podczas koncertu karnawałowego można było usłyszeć popisowe operetkowe arie z dzieł takich jakich: "Hrabina Marica", "Księżniczka Czardasza", "Clivia" czy "Wesoła Wdówka". Wyśpiewane utwory i arie musicalowe to utwory ze spektakli między innymi "Dzwonnik z Notre Dame", "Chicago", "Dirty Dancing", "Grease". Całość wzbogacona została pięknymi strojami oraz tańcem. Czy może być coś piękniejszego niż uczucia wyrażane tańcem, muzyką i śpiewem?

Miłość jest niewątpliwie jednym z motywów stale obecnych w sztuce. Artyści od wielu wieków próbują uchwycić ją w swych obrazach, rzeźbach czy dziełach literackich i oczywiście w muzyce. Scenografia uczuć w muzyce od setek lat pomaga wyrażać emocje, często przekazuje to, co trudno ująć słowami. Nie bez powodu kompozytor Claude Debussy wspominał, że muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne – nie potrafi oddać wyrazu; muzyka jest tworzona dla niewyrażalnego.

Koncert ten był niesamowitym przeżyciem muzycznym, odpowiednio dostosowane kreacje do klimatu poszczególnych utworów oraz choreografia wprowadziły odpowiedni klimat. Anna Jakiesz-Błasiak, Mikołaj Miko Król, Arkadiusz Zgoda-Giczański i Anna Paterek występują m.in. w: Operze Śląskiej w Bytomiu, Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Gliwickim Teatrze Muzycznym, Teatrze Muzycznym Castello i Mieście Ogrodów Katowice.

Ponownie będziemy mogli przeżyć jeszcze raz niesamowity operetkowy wieczór. W najbliższą niedzielę, tj. 17. lutego br. już o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Bobrownikach odbędzie się raz jeszcze koncert karnawałowy Czar operetki – Urok musicalu. (ps)


data: 2019-02-11

Czar operetki - urok musicalu
Czar operetki - urok musicalu
Czar operetki - urok musicalu
Czar operetki - urok musicalu
Czar operetki - urok musicalu
Czar operetki - urok musicalu
Czar operetki - urok musicalu
Czar operetki - urok musicalu
Czar operetki - urok musicalu
strona:
<<
 < 
1
2
Gmina Bobrowniki