MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Płać podatki w swoim miejscu zamieszkania

Chcą mieć Państwo udział w upiększaniu swojej gminy? Mieć realny wpływ na jej rozwój? Jest na to prosty sposób!

Jeśli płacą Państwo podatki w miejscu zamieszkania, mogą one do Państwa wrócić w postaci lepszych dróg, nowych inwestycji, ścieżek rowerowych i rolkowych, miejsc zabaw dla dzieci, upiększonych parków, krótko mówiąc – w postaci przyjaznego, efektownego i dobrze funkcjonującego otoczenia.

Zgodnie z przepisami prawnymi aż 38% podatku dochodowego, który płacony jest przez wszystkie pracujące osoby mieszkające na terenie gminy Bobrowniki, trafia do gminnego budżetu. By zasilić budżet gminy nie trzeba być nawet zameldowanym na jej terenie. W momencie, gdy rozliczają się Państwo poza gminą Bobrowniki, podatek zasila budżet innego miasta, gminy.

 

 

Jak wspomóc gminny budżet?

 

Jeżeli mieszkają Państwo na terenie gminy Bobrowniki, ale nie jesteście tu zameldowani, wystarczy wskazać w Urzędzie Skarbowym faktyczne miejsce zamieszkania. Informacja ta absolutnie nie wiąże się z wymianą dokumentów, a dzięki temu Państwa pieniądze zostaną ulokowane tak, by i Państwo odczuli większe korzyści.

Istnieją dwie drogi prowadzące do zasilenia gminnego budżetu:

 

W rocznym rozliczeniu PIT jako miejsce zamieszkania należy wskazać gminę Bobrowniki;

Należy wypełnić i odesłać do Urzędu Skarbowego formularz ZAP-3, który dostępny jest: w Urzędzie Skarbowym w Będzinie,  ul. I Armii Wojska Polskiego 1, 42-500 Będzin, telefon: 32-762-77-00 do 05

 

W tym miejscu podajemy wzór uzupełnienia formularza ZAP-3

 

 

 

Gmina Bobrowniki