MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Dzień Dziecka w Gminie Bobrowniki

Ubiegły weekend upływał pod znakiem radości, uśmiechu i zabawy. Na terenie naszej gminy zostały zorganizowane pikniki z okazji Dnia Dziecka.

 

W czwartek, 1 czerwca, obyła się już druga edycja Biegu do Szczęśliwego Dzieciństwa organizowanego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie. Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Wójta Gminy Bobrowniki, który ufundował nagrody. W biegu udział brało ponad stu uczestników, byli to głównie rodzice z dziećmi. Ideą biegu jest wspólny czas spędzony z pociechami. Prawidłowa zabawa z dziećmi i ich wychowywanie bez przemocy. To ważne, że piknik łączymy z jakąś ideą przewodnią, jako rodzice wychodzi stąd z większym doświadczeniem. Komentuje Zastępca Wójta Gminy Bobrowniki, Małgorzata Bednarek, która również brała udział w biegu wraz ze swoim synem. Gmina z przyjemnością przyłącza się do takich idei, a dodatkowo jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy objąć to wydarzenie patronatem – dodaje. Po dotarciu do mety i zakończeniu biegu na wszystkich uczestników czekał piknik pełen atrakcji.

 

W piątek, 2 czerwca, w godzinach po południowych, odbył się rodzinny piknik pn. Brynica to nie Granica. Teren Ośrodka Wypoczynkowego Zalew numer I w Rogoźniku odwiedziło ponad 400 zainteresowanych wydarzeniem. Gmina Bobrowniki w porozumieniu z Miastem Piekary Śląskie zorganizowała wspaniałą rodzinną imprezę z okazji Dnia Dziecka. Atrakcji tego dnia nie było końca. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Piknik rozpoczął się zabawą z animatorką, która roztańczonym krokiem zachęcała dzieci do zabawy. W dziedzinie sportu również każdy chętny mógł się sprawdzić. Olimpiada sportowa składała się między innymi z podbijania piłek, skoku na skakankach oraz przeplatania szarfą. Dla każdego kto przez wysiłek fizyczny poczuł głód, czekał przepyszny poczęstunek w formie grilla. Ilość uczestników podczas pikniku jest doskonałym dowodem na to, że tego typu imprezy są potrzebne. Rodzice z chęcią spędzają czas z dziećmi – a to cieszy, komentuje Wójt Gminy Bobrowniki, Arkadiusz Ziemba. Atrakcji dla dzieci nie brakowało, każdy mógł schować się w bańce mydlanej, przeistoczyć się w ulubionego bohatera dzięki malowaniu twarzy, a także stworzyć zwierzątka z balonów. Pod koniec pikniku odbył się występ świetnego zespołu, który przeniósł wszystkich do krainy bajek. Artyści między innymi wcielili się w bohaterów z Kubusia Puchatka, Tarzana, Roszpunki oraz Elzy.

 

W tym samym czasie w Szkole Podstawowej w Bobrownikach, zorganizowano piknik rodzinny. Tu również nie brakowało atrakcji. Były konkurencje sportowe, występy uczniów i koncert zespołu Dekolt. Na najmłodszych czekał dmuchany zamek, wata cukrowa, a każdy chętny mógł przyozdobić sobie twarz rysunkiem. Na spragnionych czekały orzeźwiające napoje, domowe wypieki i kiełbasa z grilla.

 

W sobotę, 3 czerwca, na placu rekreacyjnym w Wymysłowie również odbył się Dzień Dziecka podczas którego czekało wiele atrakcji. Pod opieką animatora dzieci mogły nauczyć się strzelać z procy, a także nauczyć się jeździć na elektrycznej deskorolce. Na uczestników czekało wiele atrakcji oraz przepyszne przekąski.


data: 2017-06-06

Bieg do szczęśliwego dzieciństwa
Bieg do szczęśliwego dzieciństwa
Bieg do szczęśliwego dzieciństwa
Bieg do szczęśliwego dzieciństwa
Bieg do szczęśliwego dzieciństwa
Bieg do szczęśliwego dzieciństwa
Bieg do szczęśliwego dzieciństwa
Bieg do szczęśliwego dzieciństwa
Piknik rodzinny w Rogoźniku
Piknik rodzinny w Rogoźniku
Piknik rodzinny w Rogoźniku
Piknik rodzinny w Rogoźniku
strona:
1
2
3
4
5
 > 
>>