Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 18 maja 2024
Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Kolejne inwestycje w ramach Polskiego Ładu

Poznaliśmy wyniki drugiej i trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Tym razem nasza gmina otrzymała 15 mln zł na realizacje inwestycji pod nazwami: „Rozbudowa sali gimnastycznej przy ZSP w Dobieszowicach” i „Budowa dróg gminnych w sołectwie Myszkowice ul. Zwycięstwa i ul. Strażacka” oraz „Remont ul. Kolejowej i Podraszkowie w Rogoźniku”. Ponadto powiat będziński otrzymał dofinansowanie w wysokości 7 600 000 zł z na Przebudowę drogi powiatowej 4768S ul. 27 Stycznia w Dobieszowicach. To duży zastrzyk finansowy dla gminy, który poprawi jakość życia naszych mieszkańców. W tym miejscu należy podziękować Posłowi na Sejm RP Waldemarowi Andzelowi za zabiegi o przyznanie dofinansowania dla naszej gminy.
 
Rozbudowa sali gimnastycznej przy ZSP w Dobieszowicach

Przedmiotem projektu jest przebudowa oraz rozbudowa istniejącego budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach wraz z nowym zagospodarowaniem przynależnego terenu i wymogami dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt przewiduje przebudowę i rozbudowę segmentu, w którym znajduje się sala gimnastyczna z zapleczem szatniowym i sceną oraz małą salą ćwiczeń z pomieszczeniem pomocniczym. Obejmuje wyburzenie istniejącej sali gimnastycznej oraz budowę dwukondygnacyjnego budynku mieszczącego pomieszczenia nowej sali gimnastycznej, zaplecza szatniowo-magazynowego, sceny oraz pomieszczeń wielofunkcyjnych z możliwością przeznaczenia ich na sale zajęć dydaktycznych, sportowych, świetlicę lub bibliotekę. Obecna sala gimnastyczna wymaga niezwłocznej przebudowy z uwagi na zły stan techniczny oraz brak miejsca do przeprowadzenia zajęć w zakresie wychowania fizycznego. Obecnie ogłoszony jest drugi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Budowa dróg gminnych w sołectwie Myszkowice: ul. Zwycięstwa i ul. Strażacka

Inwestycja obejmuje budowę dróg wraz z chodnikami (tam gdzie jest to możliwe) w Myszkowicach. Zadanie dotyczy także wykonania kanalizacji deszczowej, w tym rowu odwadniającego. Obecnie ulica Zwycięstwa na obszarze nowego osiedla posiada nawierzchnię gruntową i częściowo nawierzchnię tłuczniową. W pozostałej części jest drogą o nawierzchni asfaltowej z licznymi wybrakowaniami i dziurami. Ulica Strażacka również posiada liczne dziury, które odnawiają się po każdym sezonie zimowym. Na drogach brak kanalizacji deszczowej co powoduje liczne niedogodności podczas obfitych deszczów. Inwestycja przełoży się na rozwój spójnej sieci dróg publicznych, poprawi dostępność komunikacyjną, a tym samym wpłynie na jakość życia na tym obszarze.

 

Podraszkowie i Kolejowa też będą wyremontowane

W połowie lipca ogłoszono zwycięzców w III naborze Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Dwa lata temu zakończyliśmy budowę kanalizacji sanitarnej w Rogoźniku przy ul. Kolejowej i Podraszkowie. Dzięki dofinansowaniu z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, przyszedł czas na budowę dróg w tym kompleksie mieszkaniowym. Nowe drogi będą asfaltowe z zabudowaną kanalizacją deszczową. Zawsze podkreślam że wszystkie osiedla i osady są dla mnie równie ważne - zarówno te nowe jak i te, które powstawały dziesiątki lat temu. Staram się działać efektywnie, a zespół pracowników urzędu gminy, który ze mną współdziała robi wszystko, żeby Mieszkańcy byli zadowoleni. Projekt wykonawczy powstanie do końca tego roku - inwestycja w 2023 – mówi Małgorzata Bednarek Wójt Gminy Bobrowniki.

 

Przebudowę drogi powiatowej 4768S ul. 27 Stycznia w Dobieszowicach

Powiat Będziński otrzyma na realizację tego zadania dofinansowanie w wysokości aż 7 600 000,00 zł. Wkład własny wynosi 400 000,00 zł, a łączna wartość projektu to 8 000 000,00zł. Zakres robót obejmie m.in. przebudowę jezdni, budowę chodnika czy budowę zatok autobusowych. Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzacych na przejściach dla pieszych zostanie zastosowana nawierzchnia dotykowa o zróżnicowanej fakturze. Jestem przekonany, że to przedsięwzięcie bardzo korzystnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu mieszkańców naszego Powiatu, które jest dla mnie wartością nadrzędną. Wiem też, że modernizacja tej drogi jest bardzo wyczekiwana przez lokalną społeczność. Jestem szczęśliwy, że udaje nam się ulepszać coraz więcej powiatowych dróg, a inwestycje na terenie powiatu będzińskiego są realizowane w zadowalającym tempie i znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa oraz podniesienia standardu życia mieszkańców, których potrzeby są najważniejsze – powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

 

Galeria zdjęć

ulica 27. Stycznia w Dobieszowicach ul. Kolejowa w Rogoźniku wjazd na ulicę Kolejową i Podraszkowie w Rogoźniku wizualizacja nowej sali w Dobieszowicach wizualizacja nowej sali w Dobieszowicach dobieszowice3 ulica Zwyciąstwa w Myszkowicach ulica Strażacka w Myszkowicach
powrót do kategorii
Poprzedni

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.