Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 18 maja 2024
Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Narodowe Święto Niepodległości

Obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w naszej gminie już 10 listopada. W piątkowe przedpołudnie najmłodsi mieszkańcy gminy upamiętnili historyczne wydarzenie. Wiązanki kwiatów złożono pod Dębem Wolności w Rogoźniku, przy urzędzie gminy oraz obelisku w Bobrownikach.

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały miejsce 11 listopada w Domu Kultury w Bobrownikach. Czymże byłaby uroczysta wieczornica bez uhonorowania wybitnych mieszkańców naszej gminy.

Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego nagrodzony został Ryszard Rabsztyn, sołtys Bobrownik oraz działacz społeczny, złota odznaka trafiła do Klubu Sportowego „Orzeł” Bobrowniki.

Następnie przyszedł czas do wręczenia naszych lokalnych Oscarów. W tym roku Złote Bobry w kategorii Pro Publico Bono trafiły do byłych sołtysów – Włodzimierza Koźmińskiego i Romana Kańtocha oraz Grażyny Zielińskiej – założycielki nieformalnej grupy Bobry Walking.

Natomiast w kategorii Przedsiębiorca uhonorowano Katarzynę Grelę – przedsiębiorce z Twardowic.

Po części oficjalnej na scenie zaprezentował się zespół śpiewaczy złożony z przedstawicielek Dobieszowianek, Sączowianek i Siemonianek pod przewodnictwem Szymona Piguły, który przedstawił najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

 Następnie scena należała do tenora Andrzeja Lamperta, który przeniósł publiczność w świat opery.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.