MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Kolejne gminne inwestycje

W trosce o stabilny rozwój gminy Bobrowniki i poprawę warunków życia mieszkańców celem nadrzędnym są inwestycje w naszej gminie, które mają służyć przede wszystkim dobru mieszkańców. Realizowane inwestycje są finansowane ze środków pochodzących z Unii Europejskiej jak i własnych gminy. Ponadto stale pozyskiwane są środki na nowe strategiczne inwestycje w naszej Gminie.

Czwarty kwartał roku 2019 jest obfity w realizowanie zadań. Podpisano umowę dotyczącą III etapu budowy kanalizacji w Sączowie. To największe zadanie w historii naszej gminy, dzięki któremu sołectwo zostanie skanalizowane w całości. Koszt opiewa na przeszło 12 mln złotych z czego dofinansowanie przewyższa kwotę 6 mln złotych, a realizacja inwestycji planowana jest na rok czasu.

Na dzień dzisiejszy w trakcie jest odbiór zadania dotyczący również kanalizacji w sołectwie Bobrowniki. Końca dobiega inwestycja na Namiarkach, której zadaniem była budowa kanalizacji sanitarnej oraz odtworzenie nawierzchni drogi. Zadanie to wynosi prawie 4 mln złotych, dofinansowane zostało na około 2 mln złotych. To nie koniec inwestycji dotyczących budowy kanalizacji w gminie Bobrowniki. Została podpisana umowa dotycząca sieci kanalizacji w zlewni ulicy Podraszkowie, Kolejowa oraz Kościuszki w Rogoźniku. Zadanie to wyniesie przeszło 1,5 mln złotych, a dofinansowane zostanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w kwocie przeszło osiemset tysięcy złotych. Prace inwestycyjne rozpoczną się już w styczniu i potrwają do września 2020 roku.

Gmina pozyskała dokumentacje techniczne dotyczące budowy sieci kanalizacji sanitarnej w zlewni ulicy Parkowej, Szkolnej, Krupnej, Ogrodzieniec, oraz części ulicy Zacisze. Natomiast w Bobrownikach na ulicy Olimpijskiej, Piłkarskiej, Sportowej, Rekreacyjnej i Wypoczynkowej.

W celu poprawy życia mieszkańców i ich bezpieczeństwa niebawem powstanie oświetlenie uliczne przy poszczególnych ulicach w trzech sołectwach. Nowoczesne lampy hybrydowe zamontowane zostaną w Bobrownikach na ulicy Szybowej i Słowików, w Rogoźniku na ulicy Narutowicza, Diamentowej i Podmiedze, a także w Wymysłowie na ulicy Prusa. Zadanie to zostanie dofinansowane w 80% z Funduszu Solidarności, a kwota przekroczy 900 tysięcy złotych.

Zakończyły się mniejsze prace inwestycyjne dotyczące jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Mianowicie w remizie w Wymysłowie zakończono modernizację instalacji elektrycznej, a w Rogoźniku ukończono prace remontowe dachu OSP. (ps)

 


data: 2019-10-02

Rogoźnik
Bobrowniki
Wymysłów
Gmina Bobrowniki