MENU

logo gminy bobrowniki
biuletyn informacji publicznej powieksz czcionke pomniejsz czcionke
facebook miny

Wiadomości

Pierwszy trening za nimi

We wtorek, 4 lutego, zainaugurowano siatkarskie treningi dla dzieci i młodzieży. Zajęcia są uzupełnieniem oferty klubów sportowych działających na terenie gminy. Mamy nadzieję, że wpłyną one na poprawę kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. To również okazja do propagowania zdrowego stylu życia i nauki zasad fair play – wyjaśnia Małgorzata Bednarek, Wójt Gminy Bobrowniki

Siatkówka uczy bardzo dużo pokory. Jest to dyscyplina, która wspiera budowanie relacji w grupie i nie wybacza błędów.

Na wczorajszy trening zgłosiło się 45 osób w wieku od 8 do 15 lat.

Na chwilę obecną zajęcia odbywają się we wtorki w ZSP w Dobieszowicach w godzinach od 18:00 do 20:00 oraz w piątki w SP Rogoźnik w tych samych godzinach. Wszelkich informacji udziela trener - Jarosław Wołczyk (tel. 665249918).

Przez pierwsze dwa miesiące, dzieci będą uczyły się koordynacji ruchowej, poruszania się na boisku oraz poznawania zasad gry w piłkę siatkową.

Następnym elementem będzie praca z piłkami, techniki odbić, przyjęć, rozegrania, ataku oraz obrony.

Celem, który został założony, jest przygotowanie dzieci i młodzieży do wrześniowych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim w mini siatkówce, a następnie uzyskanie awansu na Mistrzostwa Polski w mini siatkówce, które odbędą się w Zabrzu w 2021 - mówi trener, Jarosław Wołczyk.


data: 2020-02-05

Pierwszy trening za nimi
Pierwszy trening za nimi
Pierwszy trening za nimi
Pierwszy trening za nimi
Pierwszy trening za nimi
Pierwszy trening za nimi
Gmina Bobrowniki